Milliókkal sújthatja a terményszárítókat a törvény változása
A terményszárítókat különösen érzékenyen érintette, hogy módosult azok köre, akik szezonális kedvezményes rendszerhasználati díjra jogosultak. Miután a téli időszakot az új jogszabály szerint november 1. helyett már október 1-től számolják, a mezőgazdasági munkák üteme miatt jelentős többletköltség keletkezik.
Terményszárításra azért van szükség, hogy a szemeket megóvják a gombásodástól, penésztől, ennek érdekében a víztartalmát 12,8-13,8% közé kell levinni. A napraforgó jellemzően szeptember közepétől október közepéig kerül a szárítóművekbe, a kukorica még ennél is később, akár decemberben is. Utóbbi növény szárítása nagyon sok energiát igényel. Ha csapadékos időszak van, akkor a szárítás kiemelt energiafelhasználással jár, a teljes éves mennyiség nagy részét ekkor használja el a mezőgazdaság.
Egy átlagos terményszárító évi 4 milliós rendszerhasználati díja a jogszabály változása miatt akár a duplájára is emelkedhet. Ebben a helyzetben érdemes megfontolni, hogy a vezetékes helyett PB-gázzal üzemeltessék a terményszárítókat.
A tartályos PB-gáz előnye, hogy mindig biztonságos az ellátás, jelzés alapján gyorsan elvégezzük a töltést, de rendelhető telemetriás műszer is, amely a központnak direktben elküldi a tartály töltöttségi adatait. A költségek kiszámíthatóak, nincs rendelkezésre állási díj, mint a földgáz esetében. A tartály telepítése 6-8 hetet vesz igénybe, a tervezés fázisától a kivitelezésig mindenben szívesen segítenek szakembereink.
Rendelkezünk a szükséges szakhatósági engedélyekkel, így az adminisztrációs terhek egy részét is levesszük az ügyfél válláról.